Opóźnienie wytrysku

Żel opóźniający wytrysk

Spóźniony wytrysk jest rodzajem seksualnej dysfunkcji, która polega na tym, że wytrysk nasienia pojawia się po bardzo długim czasie od rozpoczęcia czynności seksualnych. O tym problemie pisał w swoich licznych publikacjach lekarskich profesor Kazimierz Michał Imieliński (między innymi takie tytuły, jak: „Zaburzenia psychoseksualne”, „Miłość i seks”, „Sekrety seksu”, „Drogi i bezdroża seksu”, „Kobieta i seks”, czy „Zboczenie płciowe”).
Żel opóźniający wytrysk
Opóźniony wytrysk nie zawsze spowodowany jest przez stany chorobotwórcze (fizyczne czy psychiczne) i pojawiać się może poprzez nadmierne zmęczenie związane ze zbyt wielką ilością stosunków płciowych. Może też pojawiać się w wyniku stosowania sztucznych środków chemicznych, których zadaniem jest hamowanie wytrysku, lub z bodźców rozpraszających uwagę. Opóźniony wytrysk w niektórych warunkach może być całkiem zrozumiały. Niska atrakcyjność wizualna partnerki lub duże dysproporcje w budowie organów płciowych tylko wzmacniają tego typu reakcje.

Najczęstszym jednak powodem występowania tego typu zaburzenia są leki, zaburzenia psychiczne oraz nadużywanie alkoholu. Zdarza się to również u osób, u których wstępują rozmaite problemy z krążeniem krwi, zaburzenia prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego a także kłopoty związane z zaawansowanym wiekiem. Bywa też tak, że opóźniony wytrysk pojawia się w wyniku istnienia różnego rodzaju dewiacji, tudzież sytuacji kłopotliwych, łączonych z konfliktami i głębokimi urazami (zarówno fizycznymi jak i psychicznymi). Z uwagi na różnorakie powody pojawiania się tego problemu pojawiać się on może stopniowo (w przypadku postępujących chorób), jak i nagle (w wyniku urazu).

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed