Przedłużanie stosunku – o tym nie mówimy

Środek wspomagający przedłużenie stosunku

Stosunek seksualny wciąż stanowi dla większości społeczeństwa temat tabu. Tymczasem jest to część życia każdego z nas. Jak w każdej dziedzinie życia warto czasem porozmawiać o kwestiach budzących różnego rodzaju wątpliwości, bądź stanowiące problem. Dlatego też takie kwestie jak antykoncepcja, przedłużenie stosunku, czy przedwczesny wytrysk są wciąż traktowane jak tematy niewygodne, o których w towarzystwie mówić nie wypada. Owszem, należą one do strefy intymności ludzkiej, jednak czasami zwykła rozmową może w tych kwestiach zdziałać więcej niż dekady samodzielnego umartwiania się problemem.
Środek wspomagający przedłużenie stosunku
Co stanowi największy problem w kwestii rozmowy o seksie? Z całą pewnością jedną z najpoważniejszych przeszkód w drodze do otwartego podejścia do sfery ludzkiej seksualności jest wstyd. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że nie pojawił się on nagle, a związany był z długimi wiekami ukrywania się pod osłoną kulturowych naleciałości religijnego pochodzenia.

Traktowanie własnej cielesności jako źródła grzechu i zła, z całą pewnością nie mogło prowadzić otwartości. Wręcz przeciwnie – powstanie tematów tabu to naturalna konsekwencja tego typu filozofii. Nie możemy się więc dziwić, że wiele osób ma tak ogromny problem z rozmową na temat własnych potrzeb lub problemów.

Rozwiązania kłopotów z rozmowami o seksie leżą jednak nie na łóżku w sypialni, lecz w naszych głowach. Tylko od naszego podejścia do tematu zależy czy odważymy się w końcu rozmawiać na ten temat z bliskimi, nawet najbliższymi osobami. Niestety w innym przypadku skazani będziemy na niekończący się marazm i nierozwiązywalne problemy. Nim sytuacja dojrzeje do tego, by problem zniknął z pewnością minie jeszcze wiele lat. W każdym razie miejmy nadzieję, że więcej mamy ich za sobą niż przed sobą.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed